Jurats del Concurs

ALEMANYA 
Thomas Böckheler, Siegfried Fink, Franzpeter Goebels, Hans L. Hirsch, Ludwig Hoffmann, Klaus Kaufmann, Anneliese Kupper, Jürgen Meyer-Josten, Brigitte Münz, Hans, R. Picard, Kurt Schmitt,
Heinz Schröter, Laszlo Simon, Peter Thiemann.

ANDORRA
Gerard Claret, Lluís Claret.

À U S T R I A
Josef Loibl, Emmy Sittner, Hans Sittner.

B È L G I C A
Edmond Baert, Emile Bosquet, Dominique Cornil, Marcel Debot, Nelson Delle-Vigne, Dominique Cornil,
Renée de Fraiteur, Carlo van Neste, Maurice Raskin, Robert Rédaëlli, Denise Tolkowsky.

COREA
Sang Hyun Cho. Suk Kim, Yangsook Lee

ESPANYA
Jordi Albareda, Montserrat Albet, Javier Alfonso, Myriam Alió, Josep Andreu, Mn. Francesc de Baldelló, Maite Berrueta, Antoni Besses, Manuel Blancafort, Antonio Blancas, Xavier Boliart, Josep Ma. Brotons, Salvador Brotons, Carmen Bustamante, Manuel Calsina, Maria Canals, Enric Casals, Assumpció Codina, José Cubiles, Miquel Farré, Rafael Ferrer, Cecília Fondevila, Andrea Fornells, Eugeni Gassull, Salvador Gratacòs, Marçal Gols, Pura Gómez, Joan Guinjoan, Xavier Joaquín, Rosa Ma. Kucharski, Pedro Lavirgen, Agustín León Ara, Pedro León, Eusebio López-Sert, Rossend Llates, J. J. Llongueres, Josep Ma. Llorens, Liliana Malliotte, Miquel Martí, América Martínez, Oriol Martorell, Antoni Massana, Joan Massià, Leonora Milà, Ma. Raquel Millás, Lluís Ma. Millet, Frederic Mompou, Xavier Montsalvatge, José Luis Ortega Monasterio, Rafael Pérez Sierra, Joan Pich Santasusuna, Roberto Pla, Alberto Ponce, Fernando Puchol, César A. Roche, Francesca Ruiz, Eulàlia Solé, Nuria Tauler, Eduard Toldrà, Jaume Torrent, Raimundo Torres, Josep Trotta, Xavier Turull, Begoña Uriarte, Pere Vallribera, Ricard Villanueva, Bernat Vivancos.

E . U . A .
Edmund Haines, David Lively,  Donna Magendanz, Solomon Mikowsky, Joaquin Nin-Culmell.

F I N L À N D I A

Erik T. Tawastsjerna.

F R A N Ç A
Georges Auric, Pierre Barbizet, Michel Beroff, Hervé Billaut,  Marie Branèze, Joseph Calvet, Yves Dinouard, Emmanuel Gaugué, Armand Gontaut- Biron, Marcelle Gravois, Carel Harms, Claude Helffer, Alexandre Lagoya, Pascal Le Corre, Joseph Mallabrera, Jean Micault, Maurice Le Roux, Roland Manuel, Vlado Perlemuter, Jacques Pernoo, Pierre Reach, Gaston Reneze-Emery, Janine Weil.

G R A N B R E T A N Y A
Sulamita Aronovsky, Ian Hobson, George Rogers.

G R È C I A
Gerassimos Kakalis, Fotini Orfanidou.

HOLANDA
Alex van Amerongen.

H O N G R I A
Georg Cziffra, Miklos Forrai, Lorant Kovacs, Miklos Lukacs.

I R L A N D A
Cliodhna N’Aodain.

I T À L I A
Marcello Abbado, Guido Agosti, Renato de Barbieri, Giovanni Bartoli, Ettore Campogalliani, Bruno Canino, Rodolfo Caporali, Anna Maria Castiglioni, Angelo Corradini, Luigi Cortese, Giorgio Ferrari, Gabriel Gallotta, Mario Gangi, Nicola Giuliani, Andrea Luchesini, Leone Magiera, Alfredo Mandelli, Aldo Minella, Silvano Minella, Marcello del Mónaco, Giuseppe Montanari, Luigi Mostacci, Alberto Mozzati, Rosetta Noli, Angelo Persichilli, Joseph Robbone, Franco Scala, Roberto Verti.

J A P Ó
Akiko Ebi, Tatsuji Hayashi, Takeshi Hidaka, Yuki Matsuzawa, Yuzuru Nagai, Makizo A. Nakagawa, Masanobu Nisigaki, Shigenari Takahashi, Akeo Watanabe, Takashi Yamazaki.

L E T Ò N I A
Eva Graubin, Dina Yoffe.

P O L Ò N I A
Zenon Brzewski, Barbara Hesse-Bukowska, Ewa Osinska, Andrzej Pikul, Kazimierz Szczebel, Edith Urbanczyk.

P R I N C I P A T   D E   M Ò N A C O
Michel Carey.

R Ú S S I A
Mikhail Alexandrov, Zara Dolujanova, Olga Kiun, Anna Malikova, Vladimir Minine, Gleb Nikitin, Stanislav Pochekin, Igor Rekhine.

S U È C I A
Dag Achatz.

S U Ï S S A
Roger Aubert, Joseph Bopp, Pierre Colombo, Max Egger, Henri Gagnebin, André-François Marescotti, Jean Meylan, Hélène Rieder, Roger Vuataz, Franz Walter.

T X E C O S L O V À Q U I A
Joseph Palanicek.

U R U G U A I
Carlos Cebro.

Últimes Notícies